1963, 19 LISTOPADA

https://i0.wp.com/mcadams.posc.mu.edu/dthtue.gif

Popołudniowe wydanie „Dallas Times Herald” podało bliższe szczegóły marszruty Johna Kennedy’ego: „Z lotniska ekipa prezydencka uda się ulicami Mockingbird Lane i Lemon, a następnie Turtle Creek i skręci na południe w Cedar Springs. Następnie kawalkada przejedzie ulicami Harwood i Main, zawróci w Elm przy Houston, by po Stemmons Freeway dotrzeć do Trade Mart”.

Miejscowy przywódca republikański wezwał do „uprzejmego i bezstronnego” powitania prezydenta Kennedy’ego, stwierdzając, że „pod wieloma względami okręg Dallas wyłączył się w obecnym dziesięcioleciu z zasadniczego nurtu życia światowego”.

Sekretarz prasowy Johna Kennedy’ego, Pierre Salinger, otrzymał list od pewnej mieszkanki Dallas. Pisała ona: „Nie pozwólcie prezydentowi tu przyjeżdżać. Boję się o niego. Myślę, że może spotkać go coś strasznego”. Salinger nie pokazał tego listu Kennedy’emu.Kategorie:Przebieg wydarzeń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: