1963, NOC Z 22 NA 23 LISTOPADA

Wieczorem, o godzinie 19.10, Lee Harvey Oswald został formalnie zawiadomiony, że oskarża się go o zabójstwo posterunkowego J. D. Tippita.

Kilka minut po północy, szef policji przyprowadził Oswalda na konferencję prasową w Komendzie. Do niewielkiej salki wepchnęło się ponad 70 osób. Tylko część z nich stanowili dziennikarze, ponieważ przy wejściu nie wymagano żadnych zezwoleń. Było tak tłoczno, że kapitan Fritz nie zdołał dostać się do środka. Przez 20 minut reporterzy mieli możność zadawania Oswaldowi pytań, podsuwania mu pod usta mikrofonów i fotografowania go. Jeden z nich spytał: „Czy zabiłeś prezydenta?” „Nie! – krzyknął Oswald. – Nie zostałem o to oskarżony. Nikt mi tego nie powiedział”.

Wkrótce po godzinie 1.30 Oswalda zaprowadzono do biura na trzecim piętrze, gdzie sędzia David L. Johnston przedstawił mu oskarżenie o zamordowanie prezydenta Kennedy’ego.Kategorie:Przebieg wydarzeń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: