1963, 15 LISTOPADA

Lawson i Sorrels konferowali z naczelnikiem policji w Dallas Jessem E. Currym i jego zastępcami: Charlesem Batchelorem i N. T. Fischerem oraz kilkoma innymi funkcjonariuszami, a także z członkami lokalnego komitetu powitalnego. Panowała zgodna opinia, że trasa zarekomendowana przez Sorrelsa jest właściwa; nikt nie wyraził przekonania, by jakakolwiek inna była lepsza.

W „Dallas Times Herald” po raz pierwszy pojawiła się wzmianka wyborze Trade Mart na miejsce lunchu prezydenta.

Departament Sprawiedliwości przesłał O’Donnellowi poufny raport na temat Dallas. Pisano w nim, że większość mieszkańców to Amerykanie anglosaskiego i szkocko-irlandzkiego pochodzenia. Ostatnimi czasy wielkość populacji szybko rosła, głównie ze względu na przypływ ludności z wiejskich rejonów Teksasu, Luizjany i Arkansas. W metropolii południowcy ci stawali się konserwatystami w sensie społecznym i politycznym. „Polityczny konserwatyzm Dallas wypływa – podawał raport – z głęboko religijnego wychowania i nagromadzenia w ciągu wielu lat odpowiednich do tego warunków. Na bazie zamożności, tworzonej przez bogactwo naftowe i niedawną industrializację, konserwatyzm ten przybrał odkryty i wojujący charakter”.Kategorie:Przebieg wydarzeń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: